1-4.07.21 Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat

Pierwsze, oficjalne Mistrzostwa Polski nasi czternastolatkowie mają już za sobą. Śmiało można powiedzieć, że wracamy z Olsztyna z tarczą.

Nasza skromna 6 osobowa załoga wywalczyła łącznie w porannych eliminacjach aż 9 finałów A oraz 4 finały B.Od dzisiaj mamy w swoich szeregach Mistrzynię Polski 14 – latek Annę Bonecką, która w świetnym stylu wywalczyła ZŁOTO na dystansie 200m stylem zmiennym, wyprzedzając swoje rywalki w popołudniowym finale o prawie 3 sekundy (czas 2:28,46). Ania oprócz 1 miejsca na 200 zm, otarła się dzień wcześniej o medal (prowadząc do 40 metra) na 50 klasykiem, ale po nieudanym finiszu, ostatecznie skończyła wyścig na nielubianym 4 miejscu. Piętnaście minut później po bardzo dobrym wyścigu na 100m stylem motylkowym wywalczyła 5 miejsce (czas 1:06,34, w porannych eliminacjach 1:06,05). Poza tym Ania dorzuciła 9 miejsce w finale A na 50 motylkiem (czas 30,32) oraz 17 pozycję w finale B na 100m kraulem (1:03,41, w eliminacjach 1:03,04). Kapitalnie dysponowana w stylu dowolnym podczas tych mistrzostw była nasza druga medalistka Antonina Sobczak, która wywalczyła BRĄZ

Na dystansie 200m stylem dowolnym (czas 2:12,59). Tosia na dwukrotnie dłuższym dystansie dorzuciła 6 miejsce (czas 4:44,38) natomiast ostatniego dnia po bardzo wyrównanym wyścigu na 100m kraulem, ostatecznie uplasowała się na 6 pozycji, wracając z mistrzostw ze świetną życiówką 1:00,91. Tośka od razu po dwusetce kraulem pływała jeszcze w finale A na 200m grzbietem, ale tam dało znać o sobie zmęczenie i finalnie ukończyła rywalizację na 9 pozycji w PL. Warto również wspomnieć o bardzo dobrych startach naszego Stasia Romera, który w finale A na 100m motylem uplasował się na 9 pozycji (czas 1:02,87, w porannych eliminacjach 1:02,64). Na 50m Staszek był 12 w finale B (czas 28,22, w porannych eliminacjach 27,99) natomiast na 100m grzbietem skończył wyścig na 12 miejscu (czas 1:05,57).Oprócz wymienionej trójki startowali jeszcze: Zuzia Vyšata, Zuzia Żurek i Wiktor Staśkiewicz, którzy w większości swoich startów również poprawiali swoje rekordy życiowe. Serdeczne GRATULACJE dla całej naszej szóstki zawodników.

Nadszedł dla Was czas odpoczynku od ciężkiego z wielu względów sezonu. Póki co korzystajcie do woli, nie zapominając oczywiście o sportowych aktywnościach i trzymajcie kciuki za Waszych starszych kolegów i koleżanki, którzy będą rywalizować już niebawem na swoich rocznikowych mistrzostwach (15-18.07).