W ubiegły weekend mieliśmy okazję sprawdzać swoją formę na Grand Prix Polski w Lublinie. Wybraliśmy się liczną 24 osobową drużyną, z której większość powróciła z nowymi rekordami życiowymi, uzyskanymi na pływalni 50 metrowej. Spośród wielu wartościowych rezultatów warto odnotować kapitalne starty naszych dwóch kraulistów: Janka Gąstała (rocznik 2003) oraz jego młodszego kolegi Jakuba Krawczyka (2008). Pierwszy z nich ostatniego dnia zawodów w świetnym stylu ?rozprawił? się z przeciwnikami na dystansie 100m st. dowolnym, wygrywając zdecydowanie trzecią, rozstawioną serię. Jan uzyskał rezultat 52,32 sek., co jest jego nowym rekordem życiowym!

Jakub natomiast na o połowę dłuższym dystansie, zaliczył świetny występ i uzyskał rezultat 2:05,56, co dało mu drugą pozycję w swoim roczniku. Dzień późnej Kuba pokazał, że im dłuższy dystans przed nim, tym większa wola zwycięstwa i na 400m kraulem był bezkonkurencyjny w swoim roczniku (czas 4:28,23)

Gratulacje dla wszystkich zawodników reprezentujących nasze barwy !!! Wyjazd do Lublina to przede wszystkim cenne doświadczenie na przyszłość, wyniesione z tak dużej imprezy seniorskiej

💪